Ziyaretçi Defteri
Etkinliklerimiz
Resim Galerisi
ana menü

İbni sina mesleki ve teknik anadolu lisemiz, akademik programı Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği müfredat temel alınarak, çağımızın ve yetişen yeni neslin ihtiyaçları göz önünde tutularak özenle hazırlanmıştır. Müfredatın hedeflediği amaç, mesleki eğitimde donanımlı, öz yeterliği yüksek, kültürlü öğrenciler yetiştirmektir. Bu amaç doğrultusunda okullarımızda uyguladığımız akademik program öğrencilerimizin mesleki ve kültürel gelişimlerini desteklemekle birlikte mezuniyet sonrası mesleki kariyerlerine de yön vermeyi hedeflemektedir. Bu kapsamda okullarımızda var olan sistemimiz akademik danışmanlarla yürütülmekte, güçlü rehberlik hizmetiyle desteklenmektedir.

Bu kapsamda;

  • Teknolojik gelişmeleri takiben öğrencilerimizin görsel, işitsel ve dokunsal öğrenme süreçlerine hizmet eden akıllı tahtaları kullanıyoruz.
  • Öğrencilerimizin akademik başarı takibini yapmak üzere sınıf öğretmenlerimizin üstlendiği akademik danışmalık misyonuyla öğrencilerimizdeki gelişme ve değişimleri yakından izliyoruz.
  • Öğrencilerimizi bireysel ilgileri doğrultusunda okulumuzda var olan sosyal aktivitelere yönlendirip kendilerini gerçekleştirme imkânı tanıyoruz.
  • Öğrencilerimizin bireysel ve akademik gelişmelerini düzenli olarak velilerimizle paylaşıyor, işbirliğini önemsiyoruz.
  • ve 10. sınıflarımızda öğrencilerimizin katılımının zorunlu olduğu etüt programları uygulayıp konu tekrarı ve soru çözümleriyle kalıcı öğrenme fırsatı yaratıyoruz.
  • Üniversite eğitiminin ne denli önemli ve günümüz koşullarında ne denli gerekli olduğu düşünüldüğünde Meslek Lisesi öğrencilerinin bu noktada dezavantajlı oldukları kabul edilir. Ancak biz ibni sina mesleki ve teknik anadolu lisesi olarak bu anlayışı tersine çevirerek öğrencilerimizi bir yandan mezun olduklarında iş imkanına kavuşturmayı bir yandan da onların üniversite sınavlarına en iyi şekilde hazırlanmalarını ilke ediniyoruz. 9. ve 10. sınıflarda mevcut program eşliğinde, ve 12. sınıf öğrencilerimize ise mevcut programa ek olarak YGS-LYS hazırlık programı kapsamında etüt programları uyguluyor, öğrencilerimizi üniversiteye hazırlık sürecinde aktif hale getiriyoruz.
Ayın Öğrencisi

ayın öğrencisi
Mehmet ASLAN
10/B
günün sözü
Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır. (j.keth moorhead)
Copyright © CemSima Bilişim & Tasarım